Translate

понеділок, 21 грудня 2015 р.

Хай свята водичка скропить ваші личка і окропить ззовні, щоб були здорові!

Хрещення (19 січня) — це свято, яке є одним з головних у християнстві, воно було і залишається одним з найулюбленіших в нашій країні. Здавна відомо, що Іван Хреститель охрестив народ в Йордані, чим закликав всіх до покаяння й очищення душі від гріхів. Ісус у віці 30 років, будучи безгрішним, перший прийняв хрещення, освятивши при цьому собою річку Йордан. Хрещенню притаманні свої традиції: в день Хрещення святять воду у всіх церквах, а також освяченню підлягають всі джерела води, такі як річки, ставки та озера, — в них прорубується ополонка, в яку священнослужителі опускають хрест.


 Існує повір'я, що свята вода очищає і зцілює. Тому люди стають в чергу, щоб запастися святою водою на цілий рік. Якщо бути присутнім на ритуалі освітлення води, то можна здобути зцілення своїх недуг. За хрещенською водою можна прийти і після свята або набрати її зі звичайного джерела, бо, за переказами, в водохресну ніч навіть проста вода має цілющу силу…В день Хрещення віруючі бажають викупатися в ополонці — щоб вилікуватися від недуг. Традиція купання на Хрещення є у всіх християнських країнах. Священики та віряни йдуть до заздалегідь прорубаної ополонки, яка у них асоціюються з річкою Йордан. Після того, як отець освятить воду в ополонці, триразово занурюючи хрест, запалюючи вогонь і читаючи молитву, бажаючі занурюються у воду з головою три рази, хрестячись і вимовляючи молитву.Тож, щоб мати міцне здоров`я, гарну вдачу та віддати данину традиції, вихованці нашої школи прийняли участь у цьогорічному купанні на Водохреща. Майже весь учнівський колектив пірнав у цілющу водицю пляжу Південного житлового масиву з радістю, захопленням та, що важливо, виключно за власним бажанням. Цікаво, що й педагогічний колектив не залишився осторонь екстремального обряду і також скупалися у хресних водах.


Цей день приніс радість та піднесений настрій усім учасникам свята - холодно не було, було весело! Приємне, світле відчуття супроводжувало нас дорогою назад до школи: у їдальні чекав теплий, запашний другий сніданок; у класах – нові навчальні теми; попереду – ще один рік здорового, жвавого, наповненого спортивними та учбовими успіхами життя (адже необхідний заряд бадьорості на весь рік ми щойно отримали!!!).

Немає коментарів:

Дописати коментар